PŘESTAVLKY „A“   -   Vrchotovy Janovice   0 : 1  ( 0 : 1)

Sestava  Přestavlk :

Šach – Braný,Tauer ( 65´Moravec),Pantoflíček, Kondáš „K“

Podhorský,Kačírek, Kroulík, Pohůnek,Brambora,

Mikulanda M.(80´Novák Ivo),

V sobotním dopoledni jsme zajížděli k poslednímu mistrovskému zápasu sezóny 2017-2018 . Vzhledem k tomu,že v Přestavlkách  probíhaly na hřišti přípravy k oslavám  založení obce, musel se mistrovský zápas odehrát v„exilu“ na hřišti v Čerčanech. Podle jmen v sestavě jistě sami uznáte, že došlo oproti minulému zápasu k řadě změn.Chybějící zraněné Hrdloviče a Suchana doplnili svatebčané Rezek a  Pešta , Čedík se veselil na festivalu v  Milovicích. Naopak jsme mohli počítat se Milanem Kamilem Střihavkou, Milanem Havlínem a Pepíkem Zemanem. Úvod zápasu se nám vydařil.!! Honza Novotný zatáhl míč do pokutového území , od lajny poslal míč na hlavu Pepíka Zemana,který trefil přesně – 0 : 1. Bohužel je to jeho poslední branka v barvách Janovic – z pracovních důvodů se vrací do Drachkova. Domácí po celý první poločas dobře kombinovali, ale pouze uprostřed hřiště a  s jedinou šancí na vyrovnání. Přímý volný kop Kačírka  z cca 18m vytěsnil bravurně u tyče Tomáš Vávra. Na druhé straně nedosáhl na přetažený centr před zívající brankou Milan Havlín a neúspěšný byl i Milan Střihavka, dělovka Tondy Sochůrka z hranice šestnáctky minula těsně šibenici.

I ve druhém poločase byli domácí opticky více na míči ale naše defenzíva se  nedala vylákat do zbrklého napadání soupeře,takže se zápas odehrával více méně uprostřed hřiště. V závěru zápasu se domácí stále více a více tlačili před naše pokutové území,v zadních řadách zcela otevřeli hru.  Toho mohl využít nejdříve střídající Roman Slabý, po brejku do otevřené obrany ale nezacílil mezi tyče.  V úplném konci zápasu běžel Honza Novotný sám na brankáře,ale ani on jasnou tutovku neproměnil.Vítězství nad druhým celkem OP si  ceníme,což ocenili při děkovačce nejvěrnější diváci – paní Vávrová s dětmi a pánové Jarda Beneš, Míra Mrhal,Zdeněk Písařík a prezident klubu Antonín Dvořák.