09.09.2012 21:32

9. září 2012– muži „A“

3. kolo OP II. třídy

Vrchotovy Janovice „A“Sokol Neveklov „A“   4 : 1  (1 : 0)

branky: 14´ Vrkoslav R., 62´ Sochůrek A., 64´ Němec P., 69´ Střihavka M.   za hosty:  50´ Šiška V.

Sestava Vrchotovy Janovice:

Vávra T. - Suchan S., Rouš V., Kahoun J., Prchlík F. - Střihavka M., Šteiger J., Linhart R. “C“, Sochůrek A. - Němec P., Vrkoslav R.

Sestava Sokol Neveklov:

Kolev R. - Znamenáček R., Havránek M., Loucký Jan, Novák D. – Lán F., Hameta J., Hašek P., Semerád J. “C“ – Vitouš P., Šiška V.

Střídali: -

ŽK: 1:4 - Němec P.  hosté: Lán F., Vitouš P., Novák P., Havránek M.

ČK: 55´ Lán F. (po druhé žluté)

Rozhodčí:  Černý Karel – Garaja Miroslav ml., Žaba Jiří

Diváků: 90

Na úvod utkání začala obě mužstva opatrně a soustředila se hlavně na to neudělat chybu v obraně. Roman Vrkoslav se sice hned v 6. minutě protáhl mezi obránci až do velkého vápna, ale jeho finální střela byla nakonec zblokována. Neujaly se ani šance P. Němce a R. Vrkoslava po přímém kopu A. Sochůrka v 11. minutě.  O 5 minut později už se ale po nenápadné akci radoval z gólu Roman Vrkoslav, který překvapil neveklovského brankáře nepříliš prudkou střelou bodlem pod břevno - 1:0. Po úvodním gólu však domácí tým trochu vypadl z tempa a závěr poločasu byli aktivnější hosté. Ve 28. minutě si na hranici velkého vápna mezi domácími obránci doběhl pro míč P. Vitouš, ale jeho přesně mířenou dělovku k pravé tyči vychytal pozorný T. Vávra. O dvě minuty později se stejný hráč dostal až těsně před domácího gólmana, který však zázračně v pádu srazil svýma nohama jeho střelu do zámezí. Pár minut před koncem měl T. Vávra také velké štěstí, když mu míč nastřelený před bránu vypadl z rukou. P. Hašek odražený balón přesně posunul z leva na střed nabíhajícímu P. Vitoušovi, ale ten z první pálil naštěstí pro domácí vysoko nad horní tyč a dokonce i ochrannou síť za bránou.

Po změně stran převzali iniciativu na své kopačky domácí a hned na začátku předvedli v pokutovém území Neveklova „ťukec“ na jeden dotek P. Němec s R. Vrkoslavem, ale obránci jim skórovat nedovolili a bránu netrefil ani dobíhající M. Střihavka, který získal odražený míč. Po další akci, vedené po celý zápas aktivním M. Střihavkou, střílel P. Němec, ale trefil pouze brankáře a dorážka dobíhajícího R. Vrkoslava jen olízla levou tyčku. Gól však, trochu překvapivě pro fanoušky domácích, padnul na protější straně hřiště. Po úniku na pravé straně a přesném centru do velkého vápna se hlavou trefil k levé tyči úplně osamocený V. Šiška a srovnal stav na 1:1.  O 5 minut později se změnil počet hráčů na hřišti, které musel nuceně opustit po druhé žluté za podražení M. Střihavky hostující Filip Lán. V 62. minutě předvedl raketový sprint z poloviny hřiště nestárnoucí Tonda Sochůrek, který prokličkoval obranou až před brankáře R. Koleva a nekompromisně poslal míč za jeho záda – 2:1. V 64. minutě se prosadil po samostatném úniku P. Němec - 3:1. Když se v 69. minutě po rohovém kopu mezi tyče neveklovské brány hlavou přesně trefil M. Střihavka, o výsledku zápasu bylo prakticky za 7 minut rozhodnuto ! Závěr zápasu už byl pod kontrolou domácích hráčů a emoce hostů pak musel rozhodčí krotit dvěma žlutými kartami za zbytečné fauly.