Vrchotovy Janovice „A“Sokol Mezno „A“   2:3 (1:1)

branky: Němec P. - 2   za hosty:  Macko L., Šimák M., Kubec D.

Vávra T. - Suchan S., Rouš V., Kahoun J., Prchlík F. - Střihavka M., Šteiger J., Linhart R. “C“, Sochůrek A. - Němec P., Vrkoslav R.

Sestava Sokol Mezno:

Doskočil T. - Babický P., Prchlík P., Eliáš P., Barták K. - Říha V. “C“, Kubec D., Homola L., Homola D. - Šimák M., Macko L.

Střídali: 72´ Střihavka O. (za Němce)  hosté: 23´ Heráň P. (za Bartáka)

ŽK: 3:3 – Linhart R., Němec P., Šteiger J.  hosté: Macko L., Šimák M., Homola D.

Rozhodčí:  Bačinský Dušan – Novák Miloslav, Garaja Miroslav ml.

Diváků: 90

V prvním kole OP II.tř. domácí přivítali nováčka soutěže z Mezna. Ten před slušnou diváckou kulisou vůbec netrpěl trémou a iniciativa byla vidět v první pětiminutovce spíše na jeho straně. Potom však jako blesk udeřili janovičtí. V 6. minutě centr R. Linharta našel R. Vrkoslava, který se probil obranou až tváří v tvář gólmanovi Doskočilovi, ten však jeho šanci zneškodnil. Odražený míč se však dostal k nohám dobíhajícího P. Němce a ten pohodlně dorazil balón do opuštěné branky. Hostům to však nevzalo chuť do hry a už v 15. minutě dostal před velkým vápnem ideální přihrávku M. Šimák, ale jeho dělovku, která mířila k pravé tyči T. Vávra zázračně vyrazil do zámezí. V polovině prvního poločasu už byli aktivnější domácí a předváděli kombinační hru, které však scházelo finální zakončení vyjádřené vstřeleným gólem. V útoku byli vidět hlavně P. Němec s R. Vrkoslavem, které podporovali přihrávkami zejména M. Střihavka a J. Šteiger. Konec 1. poločasu však opět ovládli hosté.  Nejprve v 37. minutě orazítkoval levou tyč M. Šimák a chvíli poté V. Říha hlavičkoval jen těsně vedle levé tyčky domácí brány. Další akci hostů na jeden dotek ještě zastavil ve 40. minutě odpískaný ofsajd, útočnou snahu hostí nakonec přece jen korunoval gólem do šatny přesně provedeným přímým kopem k pravé tyči L. Macko a vyrovnal na 1:1.

Druhý poločas zahájili lépe domácí a „gólem ze šatny“ se hned v 46. minutě ujali vedení 2:1. Po rohovém kopu se odrazil míč od obránce k A. Sochůrkovi, ten ho zpracoval a nastřelil do malého vápna. Tam se objevil P. Němec, tečoval střelu k pravé tyči a radoval se podruhé v tomto utkání. Radost domácích však netrvala dlouho. V 50. minutě po rychlé útočné akci D. Kubec zatáhl míč po levé straně před velké vápno domácích, jeho centr přesně našel nabíhajícího M. Šimáka a ten zavěsil míč pod břevno Vávrovy brány a bylo opět vyrovnáno na 2:2. Hosty tento gól povzbudil a převzali aktivitu na své kopačky. Domácí hráči znervóznili a začali se obávat o výsledek. Hra se začala přiostřovat, což se projevilo i ve skóre udělených žlutých karet. V 71. minutě se ocitl D. Homola po samostatné akci sám před Vávrou, ale ten domácí tým zachránil od další pohromy, když míč vyrazil mimo bránu. Po střetu s hostujícím obráncem musel nuceně v 72. minutě opustit hrací plochu otřesený P. Němec, kterého nahradil nováček v domácím mužstvu Ondřej Střihavka. Domácí sice měli příležitosti k ohrožení soupeřovy branky, ale dnes se jim vůbec nedařily přímé kopy, především jindy přesnému A. Sochůrkovi. Překvapení se zrodilo 4 minuty před koncem zápasu. Po přímém kopu hostů se dostal k odraženému míči D. Kubec a dělovkou nekompromisně prostřelil vše, co mu stálo v cestě -  2:3 ! Přes mohutný nápor domácích v posledních minutách řádné hrací doby i nastavení už ke změně skóre bohužel pro domácí nedošlo a nováček si tak z Vrchotových Janovic odvezl všechny body.