Vrchotovy Janovice „A“ Sokol Jankov „A“   2 : 1  (0 : 0)

branky: 81´ Kahoun J., 89´ Střihavka M. (p.k.), za hosty:  64´ Vrzal V.

Sestava Vrchotovy Janovice:

Vávra T. - Kadlec Jar., Rouš V., Kahoun J., Prchlík F. - Střihavka M., Šteiger J., Linhart R. “C“, Sochůrek A. - Němec P., Vrkoslav R.

Sestava Jankov:

Nerad F. - Hameršmíd J., Čermák D., Beran M., Peroutka M. - Vrzal V., Říha J., Balík T., Skála P. „C“ - Procházka J., Horčička T.

Střídali: 27´ Bursík M. (za Prchlíka), 76´ Čedík (za Kadlece)      hosté: 79´ Veselý V. (za Horčičku)

ŽK: 2:6 – Sochůrek A., Čedík D.         hosté: Hameršmíd J., Balík T., Horčička T., Procházka J., Vrzal V., Skála P.

Rozhodčí:  Špička Petr – Garaja M. ml., Žaba Jiří

Diváků: 100

Od začátku duelu dvou adeptů na první příčku tabulky OP byl k vidění aktivní fotbal v rychlém tempu na obou stranách. Už ve 3. minutě připravil R. Vrkoslav svým průnikem po levé straně hřiště do velkého vápna vyloženou šanci pro V. Rouše, ten však nedokázal usměrnit míč mezi tyče soupeřovy brány. Po „zahřívací“ desetiminutovce se domácí dostávali stále častěji do vyložených šancí, ty však trestuhodně zahazovali. P. Němec (20´) hlavičkoval těsně nad horní břevno, J. Šteigerovi (23´) šanci zmařila pozorná obrana, po Sochůrkově rohu (24´) opět P. Němec hlavou jen těsně kolem levé tyče. Ve 27. minutě, po tvrdém střetu s jankovským útočníkem, odkulhal do kabiny F. Prchlík a nahradil ho M. Bursík. Ani hosté však nebyli jen pasivní a do šancí se dostával především rychlý T. Horčička nebo T. Balík. Ve 28. minutě předvedl sprint středem hřiště až na dostřel domácí brány J. Říha, ale jeho prudká střela skončila v náruči pozorného T. Vávry. Několik minut před koncem poločasu se prezentoval M. Bursík nádhernou dělovkou z 25 metrů k pravé tyči, ale jeho pokus zneškodnil gólman F. Nerad. Konec poločasu pak už byl zcela pod taktovkou janovických hráčů s množstvím šancí a rohových kopů, ale gólu se diváci nedočkali.

Festival promarněných šancí na domácí straně pokračoval i na začátku druhého poločasu. Po přihrávce z obrany dostal míč přesně do běhu R. Vrkoslav, při sprintu na bránu však jeho úmysl brankář hostů vystihl a odrazil balón do zámezí. Po centru A. Sochůrka do velkého vápna na vysoko letící míč nedoskočil P. Němec, a ani M. Střihavka, který se nečekaně ocitl v gólovce u levé tyče se gólově neprosadil. Ve 49. minutě se dostal na druhé straně hřiště po přesném centru do šance T. Horčička, ale mířil mimo bránu domácích. Tento hráč bohužel odstartoval „faulovou desetiminutovku“ zákrokem, který nepatří do kategorie fair play. Po odpískání faulu srazil T. Horčička surově k zemi M. Bursíka, k údivu diváků však místo „jízdenky pod sprchy“ obdržel pouze žlutou kartu. Tentýž hráč pak sehrál v 55. minutě podivnou divadelní scénku, když po střetu s domácím obráncem dlouze ležel na zemi a poté se nechal se dvěma spoluhráči odvést na lavičku. Po 5 minutách však už sprintoval obvyklou rychlostí po hřišti, jako by se mu před tím nic nestalo. V této části hry svoji úlohu bohužel nezvládal hlavní rozhodčí a svými nepřesnými výroky často uváděl některé hráče i diváky do rozpaků, některé rozčílil až k vzteklým pokřikům na jeho osobu. V 60. minutě opět spálil „tutovku“ po krásné kombinaci s M. Střihavkou P. Němec, jeho hodně slabá střela nemohla F. Nerada ohrozit.

A tak přišlo to, čeho se domácí diváci obávali. Hned z protiútoku kapitán hostů P. Skála po průniku do pokutového území domácích vypálil dělovku, kterou ještě T. Vávra vytlačil s námahou nad břevno své branky. V 64. minutě však úplně zaspala do té doby bezchybná obrana, k míči se dostal na hranici velkého vápna nikým bráněný V. Vrzal a přesně mířenou střelou k pravé tyči nedal gólmanovi domácích šanci - 0 : 1 ! Chvíli na to mohlo být ještě hůře, T. Horčička šel sám na brankáře, ale napálil míč jen do břevna, po odrazu se dostal opět k nebráněnému J. Říhovi, který postupoval sám na T. Vávru. Ten naštěstí svůj tým podržel a jeho gólovku vychytal. Další šanci nevyužili hosté, když P. Skála hlavou přeloboval domácího gólmana, ale míč skončil jen u pravé tyče, kde ho domácí obránci se štěstím uklidili do bezpečí. Nemohoucnost domácích útočníků tak nakonec musel ukončit obránce Jirka Kahoun. 9 minut před koncem se dostal k míči na hranici velkého vápna a jeho točená dělovka skončila za zády F. Nerada – 1 : 1. Domácí se vzepjali k závěrečnému náporu, který vyvrcholil těsně před koncem. V 89. minutě se rozběhl do pokutového území A. Sochůrek a po kontaktu s obránci se ocitl na trávníku. Hlavní sudí odpískal pokutový kop, který s přehledem proměnil M. Střihavka a otočil tak výsledek zápasu ve prospěch domácího týmu. Před závěrečným hvizdem se ještě v poslední gólové šanci ocitl P. Němec, ale na konečném výsledku to už nic nezměnilo.