Vrchotovy Janovice „A“ – SK Olbramovice „A“ 0:3 (0:1)

Vávra T. - Suchan S., Kadlec J., Kahoun J., Hrdlovič R. - Střihavka M., Prchlík M., Havlín M., Linhart R. “C“ - Němec P., Vrkoslav R.

Střídali: 46´ Bursík (za Linharta), 61´ Čedík (za Hrdloviče)

ŽK: 1:1 - Němec P.

Rozhodčí:  Konvička Petr - Malíř Petr, Garaja Miroslav ml.

Diváků: 100

Tradiční lokální derby začalo velmi aktivně na obou stranách. Janovický Roman Vrkoslav se hned v první minutě dostal do úniku na brankáře, gól z toho však nebyl. Z následného rychlého protiútoku, kdy šli dva hráči hostů na jednoho obránce domácích, byla jedovatá střela, kterou však gólman Tomáš Vávra s přehledem zneškodnil. Hráči obou týmů však už od první minuty divákům ukázali, že tento mistrovský zápas berou skutečně vážně! Ve 20. minutě domácí zahrávali přímý kop na Malíkovu bránu, přičemž se do zakončení dral velmi aktivní Pavel Němec. Hlavičku na olbramovickou bránu však nakonec neposlal on, ale jeden z janovických obránců, díky čemuž musel Malík předvést další ze svých reflexních zákroků, kterým tuto střelu zneškodnil. V 35. minutě vedl míč po pravé straně olbramovický Tůma, ale jeho centr byl sražen. Míč však z velké výšky spadl mezi domácí obránce, mezi kterými se nečekaně prosmýkl Vyskočil a velkou ránou z úhlu v malém vápně opět prověřil Vávru, který s námahou vyrazil míč na roh. Domácím prakticky celý první poločas chyběla kvalitní přihrávka, důkazem toho bylo mnoho zkažených přihrávek těsně před vápnem. Ty pak v klidu vyřešili hostující obránci a ulehčili tak práci brankáři Malíkovi, který se tak ani moc nezapotil. V 38. minutě Olbramovice pořádně zatlačili a byl z toho gól. Vyskočil se dostal k vyraženému míči a do prázdné brány pro něj nebylo složité zakončit.

Druhý poločas začal bitvou o střed pole. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, nicméně víc ze hry měli od začátku poločasu hosté, kteří svůj tlak zhodnotili v jedovaté skákající střele k tyči, kterou brankář Vávra s obtížemi vyrazil. Na dlouhou dobu to byla i poslední prověrka brankářů. Až v 81. minutě následovala další, kdy v souboji propadl domácí obránce Jiří Kahoun a olbramovický Tůma běžel sám na brankáře, přičemž naštěstí jen trefil „krtka“ a tak brankář Vávra mohl v klidu pokleknout a počkat na míč, který k němu pomalu dokutálel. Tůma si však vše kompenzoval hned o dvě minuty později, kdy z první vystřelil po přesné přihrávce z levé strany a střelou do prázdné brány poslal hosty do rozhodujícího vedení 0:2. Když v nastaveném čase opět Tůma obešel obránce a zblízka prostřelil brankáře Vávru potřetí, nebylo už dále co řešit. Hosté byli po celých 90 minut produktivnějším a vytrvalejším mužstvem a tak si zaslouženě odvážejí domů výhru 0:3.