17.09.2012 11:16

16. září 2012– muži „A“

4. kolo OP II. třídy

Vrchotovy Janovice „A“SK Olbramovice „A“   3 : 1  (3 : 0)

branky: 12´ Němec P., 27´ Střihavka M., 31´ Vrkoslav R.   za hosty:  63´ Ježek Z.

Sestava Vrchotovy Janovice:

Vávra T. - Suchan S., Rouš V., Kahoun J., Prchlík F. - Střihavka M., Šteiger J., Linhart R. “C“, Sochůrek A. - Němec P., Vrkoslav R.

Sestava SK Olbramovice:

Malík M. - Bartůšek P., Neuberg V., Rosol J., Hrstka M. - Brdek J., Štěpánek M., Karda M., Sedlák M. - Šípek M., Šach D.

Střídali: 77´ Bursík M. (za Rouše)  hosté: 60´ Ježek Z. (za Sedláka), 76´ Vácha M. (za Rosola)

ŽK: 3:2 – Rouš V., Střihavka M., Němec P.    hosté: Brdek J., Malík M.

Rozhodčí:  Švejda Václav – Cacák Milan, Filip Roman

Diváků: 110

Očekávané derby se slušnou diváckou kulisou začaly oba týmy opatrně, ale janovičtí rychle zvyšovali tempo hry a postupně převzali iniciativu na svoji stranu. Po několika pokusech, kdy testovali pozornost olbramovického gólmana V. Rouš a zejména P. Němec, přišla ve 12. minutě nádherná akce, kterou odměnili domácí fanoušci velkým potleskem. R. Vrkoslav zpracoval centr z obrany, prošel po levé straně až těsně před bránu, ale místo střely přesně přihrál před střed branky úplně volnému P. Němcovi, který z otočky zavěsil do levého horního rohu Malíkovy brány. V této části poločasu se v podstatě hrálo většinou na straně hostujícího týmu, který se zmohl jen na ojedinělé výpady na vzdálený dostřel Vávrovy branky. Domácí se přesnými přihrávkami dostávali snadno do šancí, ale na další gól si museli diváci počkat až do 27. minuty. Jakub Šteiger přesným centrem z poloviny hřiště našel Pavla Němce, ten zatáhl míč z levé strany až do velkého vápna. Tam byl k zemi sražen J. Brdkem, který za tento faul obdržel žlutou kartu a hlavní rozhodčí nařídil pokutový kop, který s velkým přehledem proměnil M. Střihavka. Hned o 4 minuty později se opět radovali domácí hráči z dalšího gólu. Radek Linhart z půlky hřiště přesným centrem naservíroval míč R. Vrkoslavovi, ten se osamocený s obránci za svými zády rozběhl k olbramovické bráně a nedal přesně mířenou dělovkou po zemi k pravé tyči Malíkovi šanci a zvýšil na 3:0.  Koncem první půle se přece jen ke slovu dostali také hosté a nebezpečné výpady do pokutového území předváděli D. Šach a M. Štěpánek, který v 38. minutě prověřil pozornost T. Vávry prudkou střelou, kterou janovický gólman s námahou vytěsnil na levou tyč.

Kdo by čekal po výměně stran stejný průběh jako v 1. půli, tak se trochu překvapivě divil, že vidí obrat v průběhu utkání. Iniciativu hned od začátku přebrali hosté, zpřesnili přihrávky a přinutili domácí chybovat v  rozehrávce a obranné činnosti. Přesto mohl ve 49. minutě hru domácích uklidnit P. Němec, který byl při tahu na branku opět faulován J. Brdkem v pokutovém území a hlavním rozhodčím byla odpískána další penalta. K provedení pokutového kopu se postavil sám P. Němec, ale jeho slabou střelu k pravé tyči M. Malík bravurně zneškodnil. V 60. minutě se povedl skvěle tah trenéra Olbramovic, který poslal na hřiště Z. Ježka (střídal Sedláka). V 63. minutě kopal M. Karda přímý kop zprava před hranicí velkého vápna, na jeho kroucený centr nejvýše vyskočil právě Z. Ježek a hlavou přesně usměrnil míč za záda Vávrovy brány - 1:3. Hosté gól povzbudil k ještě větší aktivitě a domácí si dlouho nedokázali s útočícími hráči hostů poradit a často je zachránil před pohromou pozorný T. Vávra nebo pevná obrana v čele s J. Kahounem odkopem míče daleko od brány. Konec zápasu mohl přesto domácím fanouškům okořenit utkání dalším gólem neúnavný útočník P. Němec. V 78. minutě přesně centroval M. Bursík z pravého rohu hřiště do pokutového území hostů, osamocený P. Němec hlavou usměrnil míč do pravé šibenice, ale M. Malík zázračně vyrazil mimo bránu. Minutu před koncem opět P. Němec běžel sám z poloviny hřiště na brankáře, kterého obešel, ale vracející se obránce jeho dělovku vyrazil mimo prázdnou bránu. Poslední slovo měl aktivní Z. Ježek, který dostal ideální přihrávku před branku domácích, ale tentokrát se trefil hlavou jen do náruče domácího gólmana. Domácí si pak po závěrečném hvizdu hlavního rozhodčího mohli definitivně oddechnout a začít se radovat z dalších získaných 3 bodů do tabulky OP.