Vrchotovy Janovice „A“ –  Sokol Popovice „A“  1:1 (0:0)

Vávra T. “C“ - Střihavka M., Kadlec J., Suchan S., Kahoun J. - Prchlík M., Hrdlovič R., Bursík M., Havlín M. - Vrkoslav R., Němec P.

Střídali: 71´ Šteiger (za Bursíka), 86´ Čedík (za Němce)

ŽK: Havlín M. – Kašpar J., Suk J., Žížala P.

Rozhodčí:  Hůlka - Kromka, Novák

Diváků: 80

Na půdu Vrchotových Janovic dorazil na aprílovou neděli TJ Sokol Popovice. Janovice do tohoto utkání vstupovaly z 3. příčky, Popovice pak z jedenácté. Poslední měření sil těchto dvou celků pak dopadlo 3. září 0:2 ve prospěch Janovic. Domácí tedy byli tedy už před utkáním považováni za favority.

Hned v první minutě měli domácí šanci z přímého kopu na hranici velkého vápna. Kopu se ujal záložník Janovic M. Prchlík, táhlá střela však minula branku gólmana Heřmánka. Janovice pak byly v mírném tlaku, který vyústil ve sraženou Hrdlovičovu střelu zpoza vápna. Po následujícím rohu se pak ze závaru před brankou M. Střihavka poprvé trefil mezi tyče, hostující brankář však byl pozorný. První desetiminutovka se však nesla v duchu náznaků šancí a ostrých soubojů ve středu hřiště. V patnácté minutě si vysloužil potlesk publika Marian Prchlík za svou střelu z první na hranici vápna, jeho střela však minula soupeřovu branku. O minutu později pak opět Prchlík z první v malém vápně netrefil bránu po přihrávce od M. Havlína. Nadvládu domácích pak předvedl Pavel Němec, který se protlačil k Vrkoslavovu centru, nicméně branku také minul. Domácí se však neustále tlačili dopředu, přičemž hosté jen odkopávali a první čtvrtině zápasu si nevytvořili ani jednu gólovou šanci. V 33. minutě utkání se po dlouhé době také hosté dostali na dostřel branky. Po přímém kopu se dostal k hlavičce kapitán Popovic Hocek, branku však neohrozil. Zbytek poločasu se pak nesl pouze ve znamení nepřesností a tak první půle skončila 0:0.

Druhý poločas začali aktivněji hosté. V 50. minutě díky menšímu tlaku musel brankář T. Vávra vybíhat na centr hostujícího týmu a prohrál souboj s popovickým Kašparem. Kašparova hlavička však velkým obloukem naštěstí minula janovickou branku. V 55. minutě však už hosté svou mírnou převahu korunovali gólem. Veselý, který svým příchodem na hřiště ve druhém poločase oživil hru hostů, vystřelil dělovku z velkého vápna a proměnil. Svým ubohým vulgárním gestem se zdviženým prostředníčkem směrem k divákům pak bohužel zcela degradoval svůj jinak pěkný gól. Minuty po gólu se pak dlouho vlekly díky ustavičnému padání hostujících hráčů na trávník a docházelo často ke zbytečnému kouskování hry. Proto se další zajímavá akce udála až v 72. minutě, kdy centr nalezl opět hlavu domácího P. Němce, brankář Popovic však byl pozorný. Z následujícího rohu však vznikl závar před bránou hostí, z něhož nakonec vyšel vítězně Jiří Kahoun a prudkou střelou k pravé tyči vyrovnal na 1:1. Ihned po inkasování Popovice zvýšily svou aktivitu. Po ostré ráně z vápna však jen nechaly vyniknout domácího gólmana T. Vávru. Z následujícího rohu se také ohrožení domácí brány nekonalo. Z utkání se však od vstřelení vyrovnávacího gólu stala aktivní bitva pro diváky o každou píď hřiště. Ze zbytečně přetrhávané hry se stal souboj rovnocenných soupeřů a diváci se konečně mohli radovat z pěkné kombinační kopané domácích a vzdorovitému výkonu hostí, což na začátku druhé půle nebylo samozřejmostí. Nicméně i přes aktivitu hráčů to už k žádné gólové akci nevedlo a utkání tak skončilo smírně 1:1.